رژیم لاغری

رژیم لاغری بوژان در شیراز

رژیم غذایی و ��������اغری

معمولا اولین راهی که به ذهن افرادی که قصد کاهش وزن و لاغری و چربی سوزی به ذهنشان می رسد استفاده از رژیم لاغری است. طبیعتا سریع ترین و راحت ترین و رایج ترین راه نیز استفاده از همین رژیم لاغری است .همان طور که می دانید علاوه بر دکتر هایی که به خود اجازه می دهند به هر فردی بر اساس نیاز هایش رژیم لاغری اعطا کنند سایت های اینترنتی نیز برای افزایش تعداد بازدید های خود دست به انتشار مطالبی مانند رژیم لاغری سریع و رژیم لاغری پانزده روزه و یا بیست روزه می زنند.برای رژیم لاغری با اصول  مرکز تخصصی بوژان در شیراز شما را در این امر مصمم و هرروز با اراده تر میکند.

استفاده از رژیم لاغری همانقدر که آسان از وزن کم میکند و باعث لاغری و چربی سوزی می شود همان اندازه نیز به طور سریع در اثر ادامه ندادن رژیم لاغری باز می گردد و باعث تضعیف روحیه می شود.اما اگر همین رژیم لاغری بر مبنای اصول باشد و همراه با تمرینات ورزشی مداوم و مکرر باشد اثر بخشی بسیار مطلوبی دارد و به مرور زمان تثبیت می شود و مانند رژیم غذایی تنها به زودی اثر خود را از دست نمی دهد.

رژیم لاغری اگر بر مبنای اصول باشد همه نوع مواد غذایی در آن گنجانده شده. برای مثال  ماهی یا گوشت بن فیله کبابی+۱ پرس سالاد مخلوط +ا ق مربا خوری روغن زیتون

۱ سیب و یک میوه سالاد سیب زمینی و پیازچه +۱ ق مربا خوری روغن مایع

۳ عدد تخم مرغ نیمرو شده بدون روغن در ماهی تابه تفلون + یک قطعه نان + ۱ پرس سالاد برای یک روز رژیم لاغری مناسب است چون از همه نوع مواد غذایی مورد نیاز بدن در آن وجود دارد. رژیمهایی هستند که بر اساس وزن، قد، جنسیت و حتی وضعیت اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی فرد توسط متخصص تغذیه تنظیم می گردد.

نکته ای که در گرفتن رژیم باید مورد توجه قرار بگیرد این است که رژیم لاغری شیوه و روشی جهت رسیدن به سلامتی است. فرد چاق معمولا با هدف دوری از مشکلات ایجاد شده توسط چاقی رژیم می گیرد تا از بیماریها و عوارض چاقی فاصله بگیرد. بنابراین رژیم نباید مشکلات جدیدی برای فرد ایجاد نماید. اولین موضوعی که باید مورد توجه رژیم دهنده و رژیم گیرنده قرار گیرد، سلامتی شخص رژیم گیرنده است. و هدف دوم کاهش وزن است. اگر بنا باشد که رژیم لاغری خود سلامتی شخص را به خطر اندازد و عوارض و مشکلات جدیدی ایجاد نماید آن رژیم مناسب نخواهد بود و بهتر است فرد از آن اجتناب نماید.

مشخصات یک رژیم لاغری متعادل و متناسب چیست؟

201581519525863a

در مرکز تخصصی لاغری بوژان یک رژیم لاغری متعادل و متناسب  در درجه اول نیازهای غذایی فرد را تامین نماید و سپس میزان کالری دریافتی را از غذاهای غیر ضروری و کم ضروری مانند شیرینی و شکلات، سس های پرچرب، چیپس و تنقلات مضر کم نماید.

در ابتدای کار باید وضعیت تغذیه ای موجود فرد مورد بررسی قرار گیرد و توصیه ها در جهت اصلاح شیوه غذایی حذف غذاهای پر کالری و مضر و مصرف غذاهای مخورد نیاز در حد تعادل و جلوگیری از پرخوری انجام گیرد. افزایش فعالیت ورزشی همراه با رژیم غذایی به کاهش وزن فرد کمک زیادی خواهد نمود. علاوه بر این رژیم لاغری مناسب می بایست بر اساس غذاهای مورد علاقه فرد تنظیم گردد و غذاهایی که در فرهنگ غذایی رژیم گیرنده می باشد در برنامه غذایی گنجانده شود و فقط میزان آن تنظیم شود.

همچنین ساعات صرف وعده و میان وعده ها با شغل و حرفه فرد تطابق داشته باشد تا شخص قادر به پیروی از برنامه غذایی باشد. رعایت این مورد می تواند پیروی از رژیم را آسانتر نماید.

مشاوره لاغری فقط بخور و نخور های معمول برای کاهش وزن نیست. لاغر شدن به هر قیمتی و با هر شیوه ای آن چیزی نیست که یک متخصص لاغری به شما ارائه خواهد داد. بررسی عادات غذایی شما و رسیدن به نتیجه ای کلی در مورد سبک زندگی شما آن چیزی است که از یک جلسه مشاوره لاغری باید انتظار داشته باشید. وعده هایی خلاف واقعیت و یا تشویق شما برای استفاده از روش های ناسالم و تهاجمی باعث ایجاد ظاهری نامتعادل و گاها ایجاد بیماری هایی غیر قابل درمان است.